-
Drodzy Wolni Ludzie! 🎉
Z ogromną radością informujemy, że nasz Statut E-Parlamentu Wolnych Ludzi został uchwalony w głosowaniu! Ten fundamentalny dokument stanowi podstawę, na której opiera się cały Ruch Wolnych Ludzi oraz eParlament. Dzięki niemu mamy jasno określone zasady funkcjonowania naszej wspólnoty oraz ramy do realizacji oddolnej demokracji bezpośredniej.
Statut definiuje, jak każdy z nas – Suweren – może uczestniczyć w podejmowaniu decyzji dotyczących najważniejszych spraw społecznych i politycznych, wykorzystując nowoczesne technologie, takie jak e-głosowania i e-referenda. To dzięki niemu, niezależnie od miejsca czy pory, możemy wspólnie budować nową rzeczywistość opartą na wartościach wolności, sprawiedliwości i odpowiedzialności.
Dokument ten nie tylko zapewnia przejrzystość naszych działań, ale również gwarantuje, że każdy głos jest ważny. Stanowi inspirację do dalszych przemian i umożliwia stworzenie otwartej platformy dialogu, integracji oraz współpracy między różnymi środowiskami pro-wolnościowymi.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu oraz przyczynili się do powstania tego ważnego dokumentu. To wspólny sukces, który daje nam moc do dalszych działań na rzecz odbudowy demokracji na naszych własnych zasadach.
Razem tworzymy przyszłość, w której władza należy do ludzi! 💪🌟
Wolni Ludzie – razem budujemy nową erę!
-
1 stycznia 2025 zakończyło się głosowanie, pod tytułem „Super ważne Referendum w E-Parlamencie”, w którym brali udział wszyscy członkowie E-Parlamentu. Pytanie brzmiało: Czy jesteś za przyjęciem zmian w obecnym Statucie E-Parlamentu Wolnych Ludzi, zatwierdzonych przez Krajowy Komitet Wykonawczy i opisanych pod https://wolniludzie.net/wordpress/11907/ tym samym akceptując jednolity, znowelizowany tekst Statutu EP-Wolnych Ludzi, logo, listę Sejmików.
Wynik głosowania:
tak – 93.03% głosujących ( 267 głosów)
nie – 3.48% głosujących ( 10 głosów)
Żadne powyższych – 3.48% głosujących (10 głosów )
Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania: 6524
Liczba osób, które oddały głos: 287
Liczba osób, które nie zagłosowały: 6237
Liczba 267 głosów stanowi 4,2 % uprawnionych do głosowania
-